Nacionalni paletni komite Slovenije

EPAL - letna Skupščina članov 2021

STRATEGIJE ZA NAJVEČJI POOL ZA IZMENJAVO PALET NA SVETU

Opozorilo pred goljufivimi ponudbami EPAL Euro palet

Očitno različne osebe in podjetja izkoriščajo aktualno porast cen lesa in palet za to, da z goljufivimi namerami ponujajo dobavo EPAL Euro palet. Že nekaj dni prejemajo številna podjetja v Evropi E-Maile, v katerih se ponuja dobava EPAL Euro palet po izrazito nizkih cenah. Pri povpraševanju nakažejo in opozarijo na to, da je treba palete na podlagi novih poslovnih odnosov, plačati vnaprej (vnaprejšnje plačilo). EPAL nujno svari pred tovrstnimi ponudbami palet.

Proizvodnja EPAL palet raste kljub pandemiji Covid-19

V letu 2020 je bilo izdelanih in popravljenih skupno 123,5 milijonov EPAL nosilcev tovora.

25 let Nacionalnega paletnega komiteja Slovenije

EPAL Nacionalni paletni komite Slovenije SIPAL je bil ustanovljen novembra 1995 pri Gospodarski zbornici Slovenije kot odbor pri Združenju za promet in zveze. NPK Slovenije SIPAL se je 1.1.1996 včlanil v Evropsko paletno združenje (European Pallet Association e.V.) – EPAL, ki je bilo ustanovljeno leta 1991. SIPAL si prizadeva slovenskim uporabnikom zagotoviti kakovostno EPAL Euro paleto.

Varen transport cepiv proti COVID-19 na EPAL Euro paletah

Cepiva proti Covid 19 virusu se po vsej Evropi transportirajo na EPAL Euro paletah z zagotovljeno kakovostjo

Brexit: izpolnjevanje standarda ISPM 15 za transportne palete

Od začetka leta morajo vsa transportna sredstva iz lesa v blagovnem prometu med Veliko Britanijo in EU brez izjem ustrezati standardu ISPM 15.

60 let EURo palete

Več kot vsaka druga paleta v Evropi je v uporabi standardizirana Euro paleta. V minulih 60 letih se praktično ni veliko spremenila in to kljub velikim političnim, gospodarskim, družbenim, tehničnim ter drugim spremembam in napredku v Evropi. Se pa okolje danes ravna po njej in vse kar se danes koncipira v logistiki je prikrojeno Euro paleti.

SIPAL - proizvodnja in popravilo EPAL palet v letu 2020

Po zelo uspešnem letu 2019 se je v letu 2020 obseg proizvodnje slovenskih licenciranih proizvajalcev zmanjšal. Padec proizvodnje gre pripisati deloma tudi posledicam COVID-19 pandemije.

Inteligentna EPAL paleta - iPAL

EPAL in Fraunhofer-Instiut razvijata paltformo kako EPAL paleto od zgolj nosilca tovora pretvoriti tudi v nosilca informacij.

Lesene palete z učinkovitejšim antibakterijskim delovanjem kot plastične palete

Zelo razširjeno mnenje, da imajo plastične palete v dejanskem obtoku nosilcev tovora načeloma boljše higienske značilnosti, je bilo izrazito ovrženo s študijo Inštituta za tehnologijo lesa v Dresdenu v Nemčiji. Dokazano je bilo, da lesene palete dosežejo več lot 13-kratno višjo antibakterijsko aktivnost kot H1-plastične palete.